You are here
Home > Zdrowie

Czy wiesz co jesz? Czy aby na pewno?

Wszyscy uwielbiamy jedzenie. Czasami to z budki z fast foodem, czasami to z supermarketu, ale zawsze chcemy, aby było pyszne i sycące. Mało kto z nas właściwie zadaje sobie pytanie: a z czego to jest zrobione? Ważne że smakuje i ładnie wygląda. Ale pewna grupa naukowców postanowiła dokładnie przyjrzeć się składnikom obecnym w naszym codziennym pożywieniu. Zakład, że się zdziwicie? Oto co pochłaniamy razem z marketowymi i restauracyjnymi pysznościami wg firmy Clear Food.

czy wiesz co jeszRażące statystyki

W czasie całego eksperymentu prześwietlono dokładnie 345 hot-dogów, kiełbasek i wegańskich produktów spożywczych. Wyniki przeszły najśmielsze oczekiwania. W około 4 próbek na 21 znaleziono zanieczyszczenia, które nie miały teoretycznie prawa tam się znaleźć. Ponadto w około 2% próbek znalazły się ślady ludzkiego DNA (czyżby mielono ludzi)? A około 10% bezmięsnych w nazwie produktów, tak, zgadliście zawierało mięso drobiowe i wieprzowe. Weganom i wegetarianom w tym momencie nie zazdroszczę. W każdym razie mi już minął apetyt na lunch.

Jak mieć pewność, że jemy naprawdę to, co jemy?

Oczywiście pewności w 100% nigdy nie możemy mieć (pocieszające, prawda?). Ale wystarczy, że zainteresujemy się chociaż trochę źródłem pochodzenia naszej żywności. Często w wielu miastach możemy natknąć się na przykład na eko jarmarki, gdzie lokalni producenci wystawiają swoje produkty na sprzedaż. Często kupno takich wędlin, nabiału czy warzyw będzie dużo lepszym pomysłem niż zdawanie się na łaskę i niełaskę supermarketów i obiadowych sieciówek. A gotowanie jest bardzo skutecznym sposobem na relaks i branie z życia tego, co najlepsze!!

Dodaj komentarz

Top