You are here
Home > Pomysły

Skup komputerów i innych elektrośmieci

wiewiorkaplW związku z pytaniami pojawiającymi się pod moim poprzednim wpisem, tym razem zdecydowałem się pociągnąć temat recyklingu surowców, na których można zarobić oraz wspomnianego wcześniej serwisu wiewiorka.pl.
Termin „elektrośmieci” zapewne nie wszystkim jest znany, jednak warto się nim zainteresować, ponieważ może przynieść ze sobą całkiem wymierne korzyści. Czym są elektrośmieci i co możemy oddać do ich skupu?

            KOMPUTER NA WAGĘ

Elektronika obecna jest teraz w każdym domu – wszystkie niepotrzebne lub zepsute maszyny na prąd to właśnie elektrośmieci. Wiadomo, że czasem aż żal wyrzucać ulubionego komputera, czy telefonu, a o wyniesieniu zepsutej pralki dalej niż do garażu nawet nie myślimy z racji na gabaryty urządzenia.

Jednakże elektrośmieci nie powinny być długo trzymane w domach, ponieważ uznawane są za niebezpieczne dla naszego zdrowia. Nie można ich także wyrzucać po prostu na śmietnik, bo równie szkodliwe są także dla środowiska naturalnego (i grozi nam kara pieniężna!).

Co zatem można z nimi zrobić? Najlepiej oddać do skupu!

         wiew2surowce   SKUP KOMPUTERÓW I INNYCH MASZYN

Oddanie ukochanego komputera do skupu to tak naprawdę podarowanie mu drugiego życia – i troska o przyrodę. Jeśli cokolwiek uda się jeszcze naprawić, komputer może zostać sprzedany i w ten sposób stanie się dla innych użyteczny. Jeśli nie będzie działał, ale niektóre jego części są jeszcze w pełni sprawne, pewne elementy mogą zostać wykorzystane w innych urządzeniach. A jeśli dany elektrośmieć nie nadaje się już do niczego? To znaczy, że do czegoś jednak się nadaje – do przetopienia metali i zawartych w nim surowców, by ponownie je wykorzystać! Ja dzięki serwisowi wiewiorka.pl zutylizowałem w ten sposób kilka przedwojennych laptopów, które zalegały gdzieś na szafach (więcej o skupie laptopów). Wraz z workiem ubrań oraz jakimiś starymi elementami rur wyszło ponad 100zł, także nieźle jak na kilkanaście minut pracy. To co mi się podobało to kontakt telefoniczny ze strony właścicieli strony po zarejestrowaniu konta w serwisie – podczas takiej rozmowy można podpytać o wszystkie szczegóły związane z wysyłką i otrzymaniem pieniędzy, przez co nie traci się na to czasu potem.

Ten sam sposób postępowania jest stosowany także wobec innych urządzeń tego typu. A sprzedający mogą na tym trochę zarobić! Warto samemu zorientować się w aktualnych cenach, ale metale są teraz wiele warte!

Dodaj komentarz

Top