You are here

Recykling – szansa dla Ziemi

Kto pragnie żyć nowocześnie, musi wiedzieć czym jest recykling i stosować w swoim życiu kilka zasad, które są z nim związane. Dzięki temu pomożemy Matce Naturze, a także – o dziwo – nam samym. Na oddawaniu pewnych rzeczy do skupu można bowiem całkiem nieźle zarobić!

 

            RECYKLING SZANSĄ DLA ZIEMI

 

Recykling jest jedną z metod ochrony środowiska naturalnego. Kiedy coś się zużyje, zepsuje, czy po prostu stanie się już niepotrzebne, można postąpić na trzy sposoby:

– wyrzucić wszystkie te rzeczy na śmietnik, aby zostały przewiezione na większe składowiska odpadów i tam zalegały, niszcząc środowisko

– zrobić sobie własne składowisko odpadów i rzeczy wszelakich w piwnicy, garażu, czy na strychu 😉

– znaleźć firmy zajmujące się skupem poszczególnych typów odpadów i oddać tam zgromadzone rzeczy, zarabiając przy tym dodatkowe pieniądze

Każdy powinien sam rozważyć, co jest najrozsądniejszym rozwiązaniem. Wydaje się, że jeśli można coś przetworzyć, zamiast po prostu wyrzucić lub zostawić w myśl „przewróciło się, niech leży”, to zawsze będzie to lepsze dla natury. Na Ziemi (a także, jak się okazuje, wokół niej!) i tak zalegają już tony śmieci. Może to zabrzmi górnolotnie, ale po naszym pokoleniu i czasach powinno pozostać coś więcej, niż tubki z pasty do zębów, puszki po hektolitrach napojów, czy zużyte baterie.

Recykling pozwala na ponowne wykorzystanie odpadów, przy jednocześnie niewielkim wysiłku włożonym w ich przetworzenie. Niektóre materiały mogą być przetwarzane wielokrotnie! Chroni to środowisko naturalne przed koniecznością walki ze śmieciami oraz przed niepotrzebną eksploatacją nieodnawialnych surowców.

 

      

Śmieciarka w Londynie
Śmieciarka w Londynie

      RECYKLING SZANSĄ DLA CIEBIE

 

Kto uważa, że na recyklingu zarobi swój pierwszy milion na pewno się przeliczy 🙂 Jednakże zbieranie odpadów i późniejsze ich oddawanie do skupu może ze sobą przynieść dodatkowe pieniądze – a przecież zawsze lepiej je mieć, niż ich nie mieć. W ten sposób zwrócą się nam choć części kosztów poniesionych na zakup butelki z napojem, czy kubka jogurtu.

Co można zbierać? Wydaje się, że najbardziej opłacalne jest obecnie aluminium. Jednakże prawda jest taka, że ponownemu przetworzeniu można poddać niemal wszystko – dlatego zwracajmy uwagę zarówno na plastik, jak i szkło, papier, aluminium i inne metale (przykładowe ceny skupu aluminium). Sprzęty gospodarstwa domowego i elektronikę także można oddać do skupu – a ze względu na nieco większe gabaryty można zarobić na nich również nieco więcej.

One thought on “Recykling – szansa dla Ziemi

  1. Cześć, fajnie, że wspomniałeś o wiewiórce, bo już mi się obiła o uszy ta nazwa i teraz mi o nich przypomniałeś. Napisz w wolnej chwili jak długo czekałeś na pakiet startowy od nich?

Dodaj komentarz

Top