You are here

Pomyśl, zanim zapakujesz!

Każdego dnia do naszych domów trafia cały, pokaźny zbiór niepotrzebnych opakowań po zakupionych przez nas produktach. Dlaczego niepotrzebnych? Bowiem, większość z naszych nowych nabytków wcale nie potrzebowała być zapakowana w dodatkowe pudełka czy papierki, a zabieg ten jedynie posłużył do zwrócenia naszej uwagi, jako konsumenta i bezmyślnego wyboru danego produktu. Wybierajmy z głową!

Aby skutecznie ograniczyć ilość odpadów, które trafiają na wielkie wysypiska starajmy się przed zakupem pewnych produktów zminimalizować ilość śmieci, które powstaną w wyniku ich zużycia, lub co gorsze już na samym początku korzystania z produktów. Doskonałym przykładem będzie tutaj pasta do zębów, która w większości przypadków sprzedawana jest w dodatkowym, kartonowym pudełku, które i tak wyrzucimy po przyjściu do domu. pojemnik_opakDzięki niemu lepiej jest ona wyeksponowana na półce w sklepie, a my łatwo ją zauważymy. Inny przykład stanowią warzywa i owoce, które pakujemy w woreczki foliowe, a które i tak zaraz po rozpakowaniu zakupów w domu trafią do śmietnika. Pamiętajmy, że większość warzyw i owoców musimy umyć i obrać, dlatego jeśli kupujemy pojedyncze sztuki tychże – nie musimy ich pakować do osobnych worków.

Miejmy na uwadze produkty alternatywne, produkty bio, które nie są pakowane w kilka woreczków i „podopakowań” , a które spełnią takie same funkcje jak produkty kupowane przez nas dotychczas. Mniej opakowań do wyrzucenia to mniej śmieci i zdrowsze środowisko naturalne!

Dodaj komentarz

Top