You are here
Home > Pomysły

Niepotrzebny ciuch? Swap-party!

Ha, do dopiero szalona ajdija!

Każdy z nas ma w szafie od kilku do kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu sztuk ubrań, w których nie chodzi. Powodów jest wiele.. bo wyszły już z mody, bo są lekko za małe, za duże. Szkoda jest je wyrzucić do śmietnika, ponieważ są w bardzo dobrym stanie, a pozbycie się ich w ten sposób byłoby zwykłym marnotrawstwem. Co więc z nimi zrobić? Gdzie się z nimi udać?

bilddeJeszcze do nie dawna ubraniami wymieniano się w obrębie rodziny i najbliższych przyjaciół. Sprawa ta interesowała zwykle kobiet w ciąży i młodych mam, które mogły z powodzeniem pozbywać się ubrań, które uprzednio były przez nie używane przez kilka miesięcy. Później ten zwyczaj stopniowo zanikał, by powrócić z podwojoną siłą. Dzisiaj ubraniami wymienimy się nie tylko między przyjaciółmi, ale także z zupełnie obcymi ludźmi na specjalnych, tematycznie przygotowanych na tego typu okazję eventach. Noszą one nazwę swap-party ( 😀 ) i są spotkaniami, na które może przyjść każdy ze swoim zbiorem nienoszonych już ubrań i sprzedać je za niewielkie pieniądze, bądź wymienić się na inne z pozostałymi uczestnikami spotkania. Wydarzenia tego typu to także doskonała okazja do rozmów towarzyskich z innymi uczestnikami, bowiem wszystko odbywa się w kameralnej i domowej atmosferze.

Wymiana ubrań to także częsta praktyka dokonywana we wstępnej fazie przez internet. Tworzone są specjalne portale, na których można zaprezentować zgromadzone ubrania, a później za pośrednictwem specjalnego formularza mamy możliwość kontaktu z wybranymi osobami, oferującymi interesujące nas rzeczy.

 

Dodaj komentarz

Top