You are here

Nie jedzcie psów i kotów !

Grupa aktywistów walczących o prawa zwierząt Animals Asia apeluje: Bądź zdrowy, nie jedz psów i kotów! A Chińczycy wkurzają się. Dlaczego? Bo to tradycja, a tę jak wiadomo nie tak łatwo wykorzenić. Chociażby nawet dania z czworonogów naruszały jakiekolwiek przepisy o higienie żywności. A wszystko zaczęło się od budżetowego podejścia chińskich restauracji do nabywania półproduktów.

china dogs in cageKoty i psy jedzone są w Azji właściwie od zawsze. Zresztą, co ciekawe w Polsce tez kiedyś jedliśmy koty, ale o tym może przy innej okazji, albo obejrzyjcie sobie na YT filmik na Historia Bez Cenzury, to będziecie bardziej w temacie. Ale w Azji kocięta i psięta do dnia dzisiejszego to ważna pozycja w menu. Psy preferuje się w szczególności zima, oraz jako dania uroczyste. I wszystko byłoby ok, gdyby nie to, że kiedyś to były psy i koty z hodowli, a teraz restauracje i fast-foody często lecą po bandzie i biorą towar z ulicy. Bo tanio.

Ofiara przemysłu kulinarnego padają jednak nie tylko zwierzęta bezdomne, ale także takie, które po prostu oddaliły się od domu. I jest to nieetyczne z wielu powodów. Po pierwsze, zwierzęta bezpańskie często przenoszą wiele chorób, którymi zarazić się można właśnie poprzez spożywanie ich mięsa (pamięta ktoś jeszcze wściekłe krowy i priony robiące papkę z mózgu?). A po drugie, jeżeli zwierzę ma właściciela to nie jest to nic innego jak kradzież. Pies, który wylądował na talerzu mógł być przecież czyimś kompanem, przewodnikiem osoby starszej itp., itd.

Dlatego pozostaje nam Chińczykom życzyć rozumu, a Animals Asia dalszego zapału do działania! Tradycja tradycja, ale czy nie lepiej pozostać przy i tak już obszernym jadłospisie z kaczkami, świniami, wołami i czym tam jeszcze. One przynajmniej nie pilnują niczyjego domu. A będąc zwierzętami z hodowli, są o wiele lepiej przebadane. China, czas na zmiany!

Zapisz

Dodaj komentarz

Top