You are here
Home > Lifestyle

Galaxy Exhilarate – z recyklingu, ale nie śmieciowy

10 czerwca miał premierę pierwszy smartfon wykonany całkowicie z materiałów przetworzonych. Wydaje się, że Samsung postanowił wykorzystać swoja techniczna dobra passę i jeszcze bardziej przypodobać się konsumentom. Ale jest ok, i nie ma w tym żadnej ściemy, bo to naprawdę dobry produkt.

galaxy exhilarateSamsung Galaxy Exhilarate niestety póki co nie będzie jeszcze obecny w Polsce. Jako pierwsi dostana go abonenci amerykańskiej sieci AT&T. Ale, jeżeli się sprawdzi, to pewnie przywędruje także do nas, tak jak i inne smartfony.

A co odróżnia go od innych aparatów i czyni bardziej ekologicznym? Otóż, obudowa Exhilarate została wykonana w 80% z surowców przetworzonych. I wcale nie wygląda, jakby była. To raczej nowoczesny telefon ze średniej półki, nieco niżej niż S6, ale znacznie wyżej niż Core Prime i inne Samsungowe budżetówki. Dodatkowo, ten kto kupi ekologicznego Samsunga, w pakiecie dostanie eko ładowarkę. Też z komponentów przetworzonych, i energooszczędna.

Telefon został doceniony, bo przyznano mu prestiżowe odznaczenie UL Platinum. Dla nieoświeconych, UL to taka firma kontrolująca przemysł, nie tylko ten elektroniczny, i między innymi sprawdzająca jak procesy produkcyjne i produkty będące ich efektem oddziałują na środowisko. Także, szacun Samsung, brawo Ty !

A z technicznych ciekawostek, powiem Wam, że pierwszym urządzeniem mobilnym, które otrzymało certyfikat UL Platinum był Novatel Wireless MiFi 5580, modem hotspot, na rynek wypuszczony w 2015. Miejmy nadzieję, że to jednak nie koniec eko sukcesów Samsunga, bo lubię tę markę i nie, nie zapłacili mi za to. Bo lubię ekologię.

Dodaj komentarz

Top