You are here
Home > Lifestyle

Fasola adzuki – super jedzenie z super mocami

Daleki Wschód to prawdziwy raj dla wszystkich entuzjastów super jedzenia. Super jedzenia, czyli? Czyli warzyw, owoców i wszystkich innych składników, które nie dość, że dostarczają nam niezbędnych witamin i mikroelementów, to także korzystnie wpływają na poprawę naszej kondycji i ogólnego stanu zdrowia. Jednym z takich super jedzeń jest fasola adzuki. Być może już ją znacie, a jeżeli jeszcze nie, to właśnie Wam ją przedstawiam.

Fasola adzuki często bywa określana mianem czerwonej soi, a to dlatego, że podobnie jak soja jest roślin jednoroczna, z rodziny bobowatych. Tak, bób jest kuzynem fasoli, i też ma dużo dużo pozytywnych właściwości. Ale, wracając do naszej fasoli, ma ona… właściwości odchudzające. Możecie więc śmiało wyrzucić suplementy i zacząć wcinać adzuki, bo czemu by nie.

adzukibeansAle to nie wszystko, a raczej: to dopiero sam początek. Fasola adzuki zawiera ogromne ilości wapnia, potasu, żelaza i błonnika, które to przyspieszają spalanie tłuszczyku, likwidują uporczywe burczenie w brzuchu oraz hamują entuzjazm łasuchów w sięganiu po niezdrowe przekąski. Jeżeli jesteś wege, to także powinieneś się zainteresować adzuki, bo ma białko i aminokwasy, których wszyscy potrzebujemy. Poza tym, nie spożywając mięsa z zasady, skutecznie ograniczamy swoje źródła żelaza. Fasola adzuki tu właśnie przychodzi nam z pomocą, uzupełniając jego niedobory.

 A jeżeli to jeszcze Was nie przekonuje, to powiem Wam, że fasola adzuki, czyli czerwona soja wspomaga pracę układu moczowego, wątroby, zmniejsza ryzyko nowotworów oraz zapobiega osteoporozie. Jest także sprzymierzeńcem zmagających się z cukrzyca, bo utrzymuje stały poziom cukru we krwi, rozprawia się ze złym cholesterolem i ogólnie powoduje wolniejsze starzenie się naszego organizmu. I jest super do sałatek i makaronu.

Dodaj komentarz

Top