You are here

A co na to rowerzyści?

W związku z moda na rower i z tym, ze entuzjastów dwóch kółek przybywa na ulicach naszych miast, zaczęły powstawać różne kampanie społeczne. Po tym jak skutecznie zachęcono nas do przesiadki z samochodu, czy komunikacji miejskiej na rower, przyszła kolej na socjologiczny opis zjawiska. Jak zmieniło się nasze społeczeństwo po tym przesiadaniu się. Jak często korzystamy z roweru? Czy posiadamy równolegle i rower, i samochód? Czy nadal korzystamy z usług miejskich przedsiębiorstw usług komunikacyjnych? No właśnie, jak to jest?

allforplanet stojakiSprawca całego zamieszania jest fundacja Allegro All For Planet, a przedsięwzięcie odbywa się w ramach kampanii społecznej „Kręć Kilometry”. Sama kampania polega na zbieraniu kilometrów, które następnie zamieniane są na punkty, a za punkty mamy nagrody. Ankieta społeczna to część tej akcji, dzięki której między innymi będzie wiadomo, czy możemy wprowadzić jakieś ulepszenia dla rowerzystów, czy potrzeba więcej ścieżek rowerowych, a także czy nasze szosy są wystarczająco bezpieczne (podpowiedź: nie, nie są). A poza tym, wyjdzie na jaw, czy bardziej jeździmy aktywnie, czy pasywnie, czyli niby na rowerze, ale jednak tramwajem, autobusem, autem z dużym bagażnikiem…

Jeżeli także chcecie wziąć udział w ankiecie, albo zapoznać się z cała akcja Allegro All For Planet to zapraszam Was na stronkę http://kreckilometry.pl, gdzie możecie to zrobić. Nagrody proponowane za kilometry też są fajne, bo możecie dostać między innymi…nowe stojaki rowerowe dla waszego miasta. Oława dopiero 194. z 1053 km, ale wierzę w Was ziomeczki, i sam też będę kręcił km jak zły !!

Dodaj komentarz

Top